Donate

SZKOŁA BUSHCRAFTU

 

SZKOŁA BUSHCRAFTU QUINOX

to pierwsza w Polsce, autorska szkoła bushcraftu i centrum kształcenia instruktorów.

KURS INSTRUKTORSKI JUŻ RUSZA - informacja poniżej!

Oferujemy warsztaty terenowe, biwaki i szkolenia z dziedziny bushcraftu i survivalu oraz kursy instruktorskie

Pod okiem instruktorów każdy może spróbować swoich sił w survivalu i zgłębiać tajemnice sztuki bushcrafterskiej. Naszą kadrę stanowią ludzie pasji, miłośnicy przyrody i sztuki przetrwania, a przede wszystkim praktycy bushcraftu.

Cechują nas wysokie kwalifikacje, doświadczenie i... low-tech. Nie bawi nas biwakowanie lub wędrowanie z ekwipunkiem ery kosmicznej w plecaku, którym jak pępowiną związani jesteśmy z wielkim miastem - raczej skupiamy się na tradycyjnych umiejętnościach i wiedzy bushcrafterskiej i dzięki temu ciągle uczymy się, że jesteśmy aktywnymi uczestnikami a nie tylko obserwatorami przyrody. Podobnie jak nasi przodkowie, staramy się rozwiązywać problemy za pomocą wiedzy i umiejętności, a nie sprzętu high-tech, kóry niejednokrotnie okrada nas z obowiązku i przyjemnści kreatywnego myślenia. Zaradność i prostota, to nasz kierunek, a "zrób to sam" to styl życia a nie slogan. 

KURS INSTRUKTORSKI JUŻ RUSZA - informacja poniżej!

 

 • QUINOX_bushcraft_survival.JPG

  BUSHCRAFT A SURVIVAL - idea i punkty styku

  Wykład mojego autorstwa, wygłoszony w trakcie Spotkania z Survivalem (konferencja SPSS), w dniu 18.01.2014 w Warszawie.

 • QUINOX-speleowarsztaty.JPG

  Jaskinie w survivalu - speleotrening

  Relacja z treningu jaskiniowego. W szkoleniu wzięło udział 8 osób. Podczas 6 godzin, z czego 5 godzin spędzone pod ziemią, ćwiczyliśmy bezpieczne poruszanie się po jaskini, symulowane akcje ratunkowe i wychodzenie z jaskini bez światła.

 • QUINOX_bushcraft-kurs_instruktorski1.jpg

  Kurs Instruktorów Bushcraftu

  Program szkoleń instruktorskich w Szkole Bushcraftu QUINOX.  To jedyne w naszym kraju regularne szkolenia dla instruktorów bushcraftu i survivalu. Szczegóły znajdziesz czytając pełny opis.

 • DSC08511.JPG

  Kurs ITK SiB

  Ciekawa relacja z jednego z kursów instruktorskich, który miałem przyjemność prowadzić. Był to ostatni kurs w starym systemie kształcenia instruktorów.

 • edukacja.jpg

  EDUKACJA